BIP
2. Ośrodek Radioelektroniczny
Aktualności
Uroczystość objęcia obowiązków Dowódcy 2. Przasnyskiego Ośrodka Radioelektronicznego
08.12.2015
przez płk dr Mariusza GUŁAJA

 

 

     
 
 

 

     
 
 

 

W dniu 8 grudnia 2015 roku odbyła się uroczystość objęcia obowiązków Dowódcy 2. Przasnyskiego Ośrodka Radioelektronicznego przez płk dr Mariusza GUŁAJA, który wcześniej pełnił obowiązki Zastępcy Dowódcy 1. Ośrodka Radioelektronicznego w Grójcu.

W ceremonii przyjęcia obowiązków uczestniczył Inspektor Rodzajów Wojsk  Dowództwa Generalnego gen. dyw. Michał SIKORA, który przedstawił sylwetkę nowego dowódcy oraz jego dotychczasowe dokonania w służbie oraz podziękował ppłk Stanisławowi Zasadzie za czasowe pełnienie obowiązków na stanowisku dowódcy ośrodka.  Kulminacyjnym momentem uroczystości było przekazanie sztandaru przez ppłk mgr inż. Stanisława ZASADĘ obejmującemu dowodzenie płk dr Mariuszowi  GUŁAJOWI. Po ceremonii ppłk Stanisław ZASADA w krótkich słowach podziękował żołnierzom i pracownikom wojska za wytężoną pracę w czasie jego 3,5 miesięcznego okresu dowodzenia.

Następnie Pan płk Mariusz GUŁAJ rozpoczynając swoje wystąpienie słowami „Najpiękniejszych chwil w życiu nie zaplanujesz. One przychodzą same…” powiedział, że jest to dla niego wielki zaszczyt i uwieńczenie wieloletniej służby wojskowej. Wyraził nadzieję na dalszą owocną współpracę z władzami samorządowymi miasta i powiatu oraz podziękował wszystkim ludziom jednostki za dotychczasowy okres wieloletniej, wytrwałej żołnierskiej służby i zaangażowanie w tworzeniu najlepszego wizerunku żołnierza Wojska Polskiego na Przasnyskiej Ziemi. Wyraził również nadzieję, na podobne zaangażowanie żołnierzy i pracowników wojska w czasie jego dowodzenia. Pan płk Mariusz GUŁAJ zakończył swoje wystąpienie słowami „… po każdym dniu trzeba postawić kropkę, odwrócić kartę i zaczynać na nowo”.

Uroczystość zaszczycili swoją obecnością, dowódcy ośrodków radioelektronicznych z Grójca i Gdyni, Komendant 26. WOG w Zegrzu oraz przedstawiciele władz administracyjnych i samorządowych miasta i powiatu przasnyskiego. W uroczystości udział wzięli również przedstawiciele organizacji kombatantów oraz dyrektorzy przasnyskich szkół. Na tak doniosłej uroczystości nie mogło zabraknąć również byłych dowódców jednostek przasnyskich reprezentowanych przez płk rez. Stanisława Krzyżanowskiego. 

Uroczystość na placu zakończyła defilada pododdziałów ośrodka. Muzyczną oprawę zapewniła Orkiestra Wojskowa z Giżycka, która na zakończenie wykonała wiązankę utworów wojskowych.   

 W Sali Tradycji nastąpiło podpisanie protokołów zdania i objęcia obowiązków dowódcy ośrodka. Dowódca spotkał się najbliższymi współpracownikami
i zaproszonymi gośćmi. W czasie spotkania otrzymał życzenia wielu sukcesów  w  służbie Ojczyźnie i w  dowodzeniu Ośrodkiem
.

 

   

 

 
 
     
     
 

Galeria >>

 
 
 
 
 
 
 
Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych